Ballina Teknologji Goditet “Huawei”, smartfonët e rinj do shiten pa “Facebook” e “WhatsApp”

Goditet “Huawei”, smartfonët e rinj do shiten pa “Facebook” e “WhatsApp”

42
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kështu, “Facebook” s’do të lejojë instalimin e aplikacioneve në smartfonët e “Huawei”. Ata që përdorin smartfonë “Huawei” janë ende në kohë për të shkarkuar dhe përdorur aplikacionet e “WhatsApp”

Por, kur smartfonët e rinj të dalin në shitje nëpër dyqane, “Huawei” s’mund t’i përfshijë më aplikacionet.

Pra bëhet fjalë për telefonët të cilët ende s’kanë dalë nga fabrika. Këto kufizime godasin rëndë planet e “Huawei” për të ndërtuar dyqan aplikacionesh përtej “Google Play Store”.

---- ---- ----
-----