Ballina Lajme nacionale ‘Godet’ Manchester Unitedi, transferon yllin 80 milionësh

‘Godet’ Manchester Unitedi, transferon yllin 80 milionësh

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Manchester Unitedi po bëhet me një lojtar të ri.

Bruno Fernandes do të jetë transferimi i radhës i Manchester United.

‘Djajtë e Kuq’ kanë bërë një hap të madh para për të nënshkruar me mesfushorin 24 vjeçar të Sporting Lisbon.

Agjenti i lojtarit do të fluturojë të mërkurën në mbrëmje drejt Anglisë, pas arritjes së një marrëveshje të lojtarit me ‘Djajtë e Kuq’, bëjnë të ditur raportet e medieve.

Kartoni i Fernandes besohet se do t’i kushtojë Manchester Unitedit rreth 80 milionë euro.

Fernandes ka kontratë edhe katër vite me Sportingun, ndërsa sezonin që shkoi ishte lojtari kryesor i skuadrës portugeze.

Ai në të gjitha garat sezonin e kaluar, ka shënuar 32 gola dhe ka asistuar 18 herë.

---- ---- ----
-----