Ballina Lajme Bota/Rajoni Gjysmë të zhveshur rrugëve dhe lokaleve/ Të rinjtë nuk pyesin për stuhinë...

Gjysmë të zhveshur rrugëve dhe lokaleve/ Të rinjtë nuk pyesin për stuhinë në Britani (FOTO)

56
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Britania e Madhe është goditur nga stuhia “Ciara”, e cila ka shkaktuar përmbytje dhe dëme të mëdha në vend.

Era më shpejtësi deri në 80 km/h dhe reshjet e dendura të shiu kanë krijuar kaos, ndërsa ekipet e shpëtimit janë të gjithë në terren për të ndihmuar qytetarët.

Por, moti i keq nuk i ka penguar të rinjtë britanikët që të festojnë në fundjavë. Gjysmë të zhveshura në të ftohtë dhe pa u shqetësuar aspak për kushtet atmosferike, ato kanë pushtuar lokalet e natës.

Një pjesë kishin marrë çadra me vete, ndërsa të tjerë përdornin çantat e tyre për të mbuluar kokën nga shiu.

---- ----
----
----- ----
-----