Ballina Lajme nacionale Gjysma e Fushë Kosovës pa ujë, kjo është arsyeja

Gjysma e Fushë Kosovës pa ujë, kjo është arsyeja

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nga ora 10:00 deri në orën 16:00, një pjesë e Fushë-Kosovës do të mbetet pa ujë si pasojë e dëmtimit të një gypi.

Mungesë të furnizimit me ujë të pijshëm do të kenë banorët e rrugës “Peja” duke filluar nga rrethi i qytetit deri në Bresje.

Sipas njoftimit të KRU “Prishtina”, arsyeja e mungesës së furnizimit me ujë të pijshëm është sanimi i tubit me diametër 160 mm, i cili është dëmtuar sot në orën 08.30.

“Ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit janë në vendin e ngjarjes dhe po merren me sanim”, thuhet në njoftim.

---- ----
-----