Ballina Lajme nacionale Gjobiten afro 600 qytetarë për mosrespektim të masave

Gjobiten afro 600 qytetarë për mosrespektim të masave

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka dënuar 592 qytetarëve të cilët nuk kanë respektuar Ligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19.

Ligji për parandalimin dhe luftimin e pandemisë së COVID-19, është miratuar në muajin gusht nga Kuvendi i Kosovës.

Gjobat për mosrespektim të Ligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID -19 fillojnë nga 35 deri në 2000 euro, varësisht nga shkeljet që mund t’i bëhen këtij ligji.

The post Gjobiten afro 600 qytetarë për mosrespektim të masave appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----