Ballina Lajme nacionale Gjobat anti-covid që u shqiptuan në Prishtinë gjatë vikendit

Gjobat anti-covid që u shqiptuan në Prishtinë gjatë vikendit

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Vetëm gjatë këtij vikendi për personat që nuk po respektuan masat parandaluese për Covid-19 janë shqiptuar mbi 300 gjoba në Prishtinë dhe janë dhënë me qindra vërejtje e këshillime për  respektimin e tyre.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Policia Rajonit të Prishtinës. Tutje policia apelon për respektim masash.

“E kuptojmë që është e domosdoshme lidhja njerëzore me njëri tjetrin, por tani për tani duhet të respektojmë rekomandimet e kufizimet e vendosura pasi që ruajtja shëndetit plublik është një nga prioritet e të gjithë neve. “, thuhet në njoftim./21Media

The post Gjobat anti-covid që u shqiptuan në Prishtinë gjatë vikendit appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----