Ballina Lajme vendore Gjendja në Konçul është ronduar

Gjendja në Konçul është ronduar

1443
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Niveli i ujit në lumin Morava është rritur lumi i cila kalon përmes fshatit Konçul, ka paralizuar jetën e banorëve të fshatit Konçul duke e bllokuar të gjithë hyrje dhe daljet nga Konçuli.

Rruga e cila të shpije në drejtim të Bujanocit tani është bllokuar nga niveli i ujit i cili po vazhdon të ngritet, por edhe rruga në drejtim të Kosovës edhe ma tutje po vazhdon të jetë e bllokuar nga lumi Morava i cili ka dalur nga shtrati./BujanociNet/

Pamje nga fshati Konçul tek përmendorja e Fatmir Ibishit
----- ----