Ballina Lajme nacionale Gjendet një kufomë në Zhabar, dyshohet se i përket luftës së fundit...

Gjendet një kufomë në Zhabar, dyshohet se i përket luftës së fundit në Kosovës

60
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një kufomë që dyshohet se i përket luftës së fundit në Kosovë, është gjetur i varrosur në fshatin Zhabar të Mitrovicë.

Trupi është gjetur të premten nga qytetarët, gjatë ceremonisë së varrimit të një banori në këto varreza.

Në lidhje me rastin është njoftuar policia, njësitet e së cilës kanë izoluar vendin dhe kanë bërë ekzaminimin e vendit të ngjarjes, ndërsa pritet ekipi i mjekësisë ligjore dhe organet tjera të vazhdojnë të merren me këtë rast.

---- ----
----
----- ----
-----