Ballina Lajme nacionale Gjendet edhe në Prizren një mbetje mortore

Gjendet edhe në Prizren një mbetje mortore

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, Selami Hoti, ka njoftuar se edhe në lagjen Tusus të Prizrenit është gjetur një mbetje mortore.
Hoti përmes llogarisë së tij “Facebook”, ka thënë se trupi i gjetur fillimisht në Rahovec, ishte varrosur nga policët serbë gjatë ofensivës në fillim të majit 1999.

Bëhet e ditur se trupat do t’u dërgohen Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për ekzaminim dhe pastaj do iu dorëzohen familjarëve për rivarrim.

Me këto dy lokacion përfundojnë gërmimet për sivjet, meqë kushtet atmosferike tashmë përbëjnë vështirësi në punën e gërmimeve në teren. Në pranverë pritet të vazhdojnë gërmimet në Kizhevak dhe Shtaval të Serbisë./21Media

The post Gjendet edhe në Prizren një mbetje mortore appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----