Ballina Lajme nacionale Gjendet e vdekur një person në veri të Mitrovicës

Gjendet e vdekur një person në veri të Mitrovicës

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në orët e para të mëngjesit është gjetur një trup i pajetë në rrugën “Filip Vishnjiq” në pjesën veriore të Mitrovicës.

Besim Hoti, zëvendës komandant i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës veriore, ka thënë për se dyshimet e para janë që kemi të bëjnë me vetëvr asje.

“Sot në mëngjes është gjetur një trup i pajetë dhe ekspertët mjeko-ligjor do të hetojnë shkaktarin e vdekjes mirëpo në bazë të elementeve të para, dyshohet se kemi të bëjmë për vetëvr asje”, ka thënë Hoti.

Sipas tij, ende duhet të pritet raporti mjeko-ligjor, por që siç u shpreh, në bazë të provave të para nuk dyshohet që kemi të bëjmë me vepër penale, pra që mund të jetë vr arë.

---- ----
----
-----
-----