Ballina Lajme Bota/Rajoni Gjendet e vdekur një nga turistet e bllokuara në Kanionin e Holtës

Gjendet e vdekur një nga turistet e bllokuara në Kanionin e Holtës

24
SHPËRNDAJE

Humb jetën turistja nga qe u bllokua në Kanionin e Holtës.

Një grup me turistë shqiptarë i nisur nga Gramshi për të eksploruar kanionin e Holtës janë përfshirë nga uji i lumit e për pasojë një vajzë ka humbur jetën.

Ndërkohë mësohet se dy djemtë që kanë qenë me vajzën kanë shpëtuar

Policia dhe zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje për të dhënë ndihmën. /tch

-----