Ballina Lajme nacionale Gjenden eshtra në një vend malor në Podujevë

Gjenden eshtra në një vend malor në Podujevë

43
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Disa eshtra janë gjendur sot në Podujevë.

Një skelet i mbuluar me dhe është gjetur në Majac të Podujevës, përcjellë Indeksonline.

Dëshmitari, sipas raportit të Policisë, gjatë mihjes në një vend kodrinorë-malor ka hasur në një skelet.

Në vend të ngjarjes kanë dalë njësitet relevante.

“Fsh. Majac, Podujevë 09.06.2019-18:10. Dëshmitari mashkull K/Shqiptar ka raportuar se gjatë mihjes së një rrugicë në një vend kodrinorë-malor në lokacionin e lartcekur ka has në një skelet i mbuluar nga dheu. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore relevante, si dhe janë njoftuar: Mjekësia Ligjore, njësia për krime lufte dhe prokurori kujdestar”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së

---- ---- ----
-----