Ballina Receta Gjellë me perime

Gjellë me perime

41
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përbërësit

  • 1 kg mish
  • Qepë të vogla
  • 6 copa hudhër
  • 1 spec i gjelbërt
  • 1 spec i kuq
  • 3 domate
  • 2 lugë vaj vegjetal
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një tenxhere e vendosim mishin dhe rreth 10-15 minuta e fërgojmë me pak vaj vegjetal.

Qepën e qërojmë, domatet i premë në copa të vogla së bashku me hudhrën, specat, erëzat dhe 1 gotë ujë të vakët.

Gjellën e ziejmë rreth 25 minuta në zjarr të ulët dhe pas zierjës së nevojshme e ndajmë nëpër pjata.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

The post Gjellë me perime appeared first on Kuzhina Shqiptare.

---- ---- ----
-----
SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakPatate me sos barbecue
Artikulli tjetërFasule me speca