Ballina LifeBizare Gjeli paditet për ndotje akustike, fiton gjyqin

Gjeli paditet për ndotje akustike, fiton gjyqin

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -


Në Francë, mbështetësit e gjelit Maurice, morën frymë lirisht: pronarja e tij e fitoi gjyqin ku e kishin çuar fqinjët e saj që ankoheshin se gjeli i linte pa gjumë.

Corinne Fesseau u padit për ndotjen akustike, dhe u bë e njohur në mbarë botën me procesin e saj gjyqësor, të konsideruar një rast I rrallë. Gjykata megjithatë e njohu të drejtën e gjelit për të kënduar gjatë ditës.

Çifti i pensionistëve fqinjë me Corinne-n, që e kishin blerë shtëpinë atje për të kaluar pushimet, thonë së gjeli I zgjonte përditë në orën katër të mëngjesit.

---- ----
----
----- ----
-----