Ballina Shëndetësi Gjashtë kriklla në javë, për ta mbajtur mjekun larg

Gjashtë kriklla në javë, për ta mbajtur mjekun larg

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

E rëndësishme është të mbani mend se rekomandohen 14 njësi në javë, pra 6 krikëll të vogla.

Më shumë se kaq konsiderohet e tepruar dhe rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës, mëlçisë etj, transmeton tch.

Kjo është lista e plotë e përfitimeve që arrihet nëpërmjet konsumit të birrës sipas normës së kërkuar sipër:

Forcon kockat

Fuqizon trurin

Mban larg sëmundjet

Mbron veshkat

Ndihmon frymëmarrjen

Parandalon diabetin

Pastron dhembet

Mbron zemrën.

---- ---- ----
-----