Ballina AKTUALE Gent Cakaj takohet me studentët e Luginës së Preshevës që studiojnë në...

Gent Cakaj takohet me studentët e Luginës së Preshevës që studiojnë në Shqipëri

154
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ministëri për Evropën dhe Punët e jashtëme në Qeverien e Republikës së Shqipëries Gent Cekaj ka takuar studentët nga Lugina e Preshevës që studiojnë në Shqipëri.

Mbështetja e Shqipërisë është e një rëndësie të patjetërsueshme për ngritjen shoqërore dhe rikthimin e shpresës tek shqiptarët e Luginës së Preshevës. Kjo kauzë na detyron të gjithëve! Biseduam, mes tjerash, për përgatitjet që po bëjmë për të filluar me projektin e trajnimit të mësuesve shqiptarë dhe plotësimin me tituj bashkëkohorë e shkencorë të librarive të Luginës së Preshevës.

Ministri Gent Cekaj ka shkruar në rrjetin e tij social “Kënaqësi e veçantë takimi me studentët e Luginës së Preshevës që studiojnë në Shqipëri 😊🇦🇱!Mbështetja e Shqipërisë është e një rëndësie të patjetërsueshme për ngritjen shoqërore dhe rikthimin e shpresës tek shqiptarët e Luginës së Preshevës. Kjo kauzë na detyron të gjithëve! Biseduam, mes tjerash, për përgatitjet që po bëjmë për të filluar me projektin e trajnimit të mësuesve shqiptarë dhe plotësimin me tituj bashkëkohorë e shkencorë të librarive të Luginës së Preshevës!Edhe me masa të tjera mbështetëse së shpejti👊…”/BujanociNet/

---- ----
----
-----
-----