Ballina Sport Gara për ‘Topin e Artë’, pretendenti kryesor Leo Messi

Gara për ‘Topin e Artë’, pretendenti kryesor Leo Messi

46
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gara për ‘Topin e Artë’ tashmë ka kandidatët kryesorë. Leo Messi është favoriti i padiskutueshëm dhe konkurrenti i tij kryesor është, këtë herë, një mbrojtës qendror: Van Dijk. Por fitimi i ‘Copa America’, e cila do të ishte titulli i tij i parë i madh me ekipin kombëtar, do ta bënte atë pa asnjë rival.

Kapiteni i Barcelonës është shpallur kampion i ligës dhe golashënuesi më i mirë i turneut spanjoll me 36 gola.

France Football dhe L’Equipe e shohin atë si kandidatin kryesorë ashtu si Mbappe ose Van Dijk që janë gjithashtu në listë.

The post Gara për ‘Topin e Artë’, pretendenti kryesor Leo Messi appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ---- ----
-----