Ballina Lajme nacionale Fytyrë e njohur në Prishtinë, ky është grabitësi qe mbeti pa shenja...

Fytyrë e njohur në Prishtinë, ky është grabitësi qe mbeti pa shenja jete dje

365
SHPËRNDAJE

Dje ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Shtime.

Bashkë me disa persona të tjerë, ia mësyjnë një shtëpie për ta grabitur në Godanc të Shtimes. Por, plani i tyre nuk u shkoi siç e kishin menduar, sepse ata u ballafaquan me pronarin e shtëpisë dhe anëtarët e tjerë të familjes.

Si pasojë e përleshjes, një nga grabitësit u privua nga jeta, trupi i të cilit u gjend 300 metra larg shtëpisë, derisa pronari mbeti i pla gosur, por jashtë rrezikut për jetë.

Indeksonline ka mësuar se identiteti i grabitësit që mbeti pa shenja jete dje është Fehmi Gashi, i cili jetonte dhe vepronte në Prishtinë.
Gashi madje ishte një fytyrë e njohur jo vetëm për organet e drejtësisë, pasi ai ishte ngarkuar shumë herë për vepra penale, shumica nga to kishin të bënin për lëndë nark otike.

Gashi ishte posedues i lëndëve nark otike në kryeqytet, ku shumë shpesh është parë në lokale të ndryshme, veçmas në lagjen Dardania.

Ndërsa i njëjti dyshohet se është djali i një zyrtari policor, këtë e ka konfirmuar për Indeksonline, zëdhënësi në Policinë e Kosovës, Baki Kelani, i cili ka shtuar se janë duke u marrë me zbardhjen e rastit.

“Në bazë të informacioneve/verifikimeve të deritanishme dyshohet se personi në fjalë është djali i një zyrtari policor. Policia e Kosovës është duke punuar intensivisht në hetimin dhe zbardhjen e këtij rasti”.

Ndryshe Prokuroria Themelore e Ferizajt ka njoftuar se me urdhër të prokurorit kujdestar, janë ndaluar dy persona në kohëzgjatje prej 48- orësh dhe trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

-----