Ballina Sport Futja e Andi Lilës në politikë dhe politizimi i Sindikatës, tifozët kritikojnë...

Futja e Andi Lilës në politikë dhe politizimi i Sindikatës, tifozët kritikojnë futbollistin

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Katapultimi i Andi Lilës në poltikë ku u konfirmua si deputet i Partisë Demokratike në Kavajë, ka ngjallur mjaft reagime.

Kjo pasi Lila mban postin e Kryetarit të Sindikatës së Futbollit dhe futja e tij në politikë është një skandal për funksionin që ka Sindikata që duhet të jetë e shkëputur nga politika.

Shumë sportdashës kanë kritikuar Andi Lilën pas futjes së tij në politikë, që ia kanë shprehur dhe në faqet e tij në rrjetet sociale. (TemA)

Sindikata e futbollit që u shëndërrua në Sindikatë politike: A do e jap dorëheqjen Andi Lila?

 

---- ---- ----
-----