Ballina Lajme nacionale Fshati Saranda në Kazakistan emërohet sipas qytetit shqiptar

Fshati Saranda në Kazakistan emërohet sipas qytetit shqiptar

37
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kazakët e pasur në Astana do të kenë mundësi të jetojnë në një lagje, e cila bart emër shqiptar.  Fshati “Saranda” është ide dhe vizion e biznesmenit të njohur shqiptar, Behgjet Pacolli.

“Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!”, njoftoi Pacolli përmes një postimi në rrjetet sociale ku edhe ka publikuar imazhe nga kjo lagje./21Media

 

Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku…

Gepostet von Behgjet Pacolli am Dienstag, 13. Oktober 2020

The post Fshati Saranda në Kazakistan emërohet sipas qytetit shqiptar appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----