Ballina Sport “France Football” publikon formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, i...

“France Football” publikon formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, i mbushur me legjenda

48
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

France Football ka publikuar formacionin më të mirë të të gjitha kohërave

Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave nga Revista prestigjoze franceze është me modulin 3-4-3:

Portier: Lev Yachine

Mbrojtës: Paolo Maldini, Franz Beckenbauer, Cafu.

Mesfushorë: Lothar Mathaus, Xavi Hernandez (të dy si mesfushorë defanziv), Diego Maradona dhe Pele (të dy si mesfushorë ofanziv)

Sulmues: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Ronaldo Nazario.

---- ----
----
-----
-----