Ballina Lajme Bota/Rajoni FOTOT: Pamjet dramatike, për shkak të mutacionit të koronavirusit

FOTOT: Pamjet dramatike, për shkak të mutacionit të koronavirusit

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mutacioni i koronavirusit që është zbuluar në Britani, ka terrorizuar gjithë Europën.

Pothuajse të gjitha vendet, kanë mbyllur për të paktën 72 orë kufijtë dhe fluturimet me Britaninë.

Kjo ka bërë që shumë njerëz të mbeten transit në aeroport.

Ata nuk lejohet që të shkojnë në destinacionet e tyre, pa iu dalë përgjigjia se janë negativë.

Shumë prej tyre janë me fëmijë të vegjël.

Mutacioni i ri i koronavirusit e ka bërë atë më ngjitës. Ekziston frika se kjo do e bëjë edhe vaksinën joefektive.

(TemA)

---- ----
----
-----
-----