2.2 C
Bujanovac, RS
- E Sponsoruar -
Ballina Arti FOTOT: Nuk është më aktor, ja si duket sot Sulo i “Lulëkuqe...

FOTOT: Nuk është më aktor, ja si duket sot Sulo i “Lulëkuqe mbi mure”

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në filmat shqiptar të luftës prezenca fëmijëve ka qenë e rëndësishme. Shumë filma që janë realizuar për Luftën Antifashiste Nacional-Çlirimtare kanë në përbërjen fëmijë që më pas janë kthyer në heronj të asaj kohe për shumë bashkëmoshatarë që sot, sigurisht, nuk janë më të tillë. 

Një ndër filmat më të ndjekur është dhe ai “Lulëkuqe mbi mure”. Në këtë filëm trajtohet çështja e fëmijëve jetim në kohën e luftës.

Rolin e aktorit kryesor e luante i madhi Kadri Roshi, ndërsa një tjetër rol protagonist ishte ai i Sulos, që interpretohej nga aktori Krenar Arifi.

Sulo preku zemrat e të gjithëve, për shkak të fundit tragjik që pati në film

Kanë kaluar shuëm vite dhe Krenar Arifi ka ndryshuar shumë, aq shumë sa është e vështirë ta njohësh. Ai nuk e ndoqi rrugën e kinematografisë.

---- ----
----
----- ----
-----

Duke përdorur shërbimet e Bujanoci.Net - ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ne së bashku operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Lexo më shumë