Ballina Teknologji FOTOT: Njihuni me super jahtin ekologjik që kushton 200 milionë euro

FOTOT: Njihuni me super jahtin ekologjik që kushton 200 milionë euro

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ultra2, është një jaht që do të funksionojë me bateri dhe do të ketë dy pishina dhe një kinema Imax.

Ai do të ketë hapësirë ​​për 14 pasagjerë në bord, së bashku me 26 pjesëtarë ekuipazhi, si dhe hapësirë ​​për helikopter dhe dy anije shpëtimi.

----

Jahti do të projektohet nga PDP Marine me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, kompani e cila sqaron se mjeti lundrues do të drejtohet nga një sistem krejt elektrik, mundësuar nga motorë hibridë me naftë-elektrike.

Por ky superjaht do të kushtojë  200 milionë euro.

----- ----