Ballina Teknologji FOTOT: Njihuni me “bishën” e Lamborghinit

FOTOT: Njihuni me “bishën” e Lamborghinit

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lamborghini Matador, është projekti më i fundit i kompanisë së makinave sportive, dhe fokusi kryesor janë pjesët aerodinamike në automjet, i cili ndërthur elemente të së kaluarës, të tanishmes dhe të ardhmes.

Ju mund të njihni disa përbërës të jashtëm nga Lamborghinis të mëparshëm, por gjithashtu disa pjesë nga Aston Martin dhe Lotus.

Fuqia vjen nga një motor 3.0L V12 me dy turbo, i bashkuar me dy motorë elektrikë, që gjenerojnë një prodhim të kombinuar prej 1,400 kuaj fuqi.

---- ----
----
-----
-----