Ballina Lajme Bota/Rajoni FOTOT: Mbreti dhe Mbretëresha e Tajlandës hipin në tren, njerëzit ulen në...

FOTOT: Mbreti dhe Mbretëresha e Tajlandës hipin në tren, njerëzit ulen në dysheme para tyre

147
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mbreti i Tajlandës, Maha Vajiralongkorn dhe Mbretëresha Suthida morën pjesë në inaugurimin e një stacioni të ri hekurudhor në Bangog.

Si rrallë herë, ata vendosën që të udhëtonin vetë më tren, për të treguar sa komod është shërbimi i ofruar.

Vizita e Mbretit dhe Mbretëreshës vjen në një kohë të trazuar për vendin.

Protesta të shumta ka pasur në Tajlandë nga të dyja krahët.

Mbështetësit e monarkisë kanë dalë në rrugë për të brohoritur pro Mbretit, ndërsa protestuesit pro-demokracisë kërkojnë lirinë, nëpërmjet tubimeve anti-monarkisë.

---- ----
----
-----
-----