Ballina LifeBizare Fotot e tragjedisë së “Kullave Binjake”, mjeku publikon albumin (FOTO)

Fotot e tragjedisë së “Kullave Binjake”, mjeku publikon albumin (FOTO)

67
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Jo pak, por plotë 18 vjet më parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndodhi tragjedia më e madhe. Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit.

Me mijëra punëtorë ndërtimi, zjarrfikës, policë e punonjës emergjencash u ofruan që të jepnin ndihmë gjatë ditëve të para. Mjeku ishte një nga të parët që shkoi në skenë dhe që dëshmoi pamjet apokaliptike mes rrënojave, të cilat i ka fotografuar.

Me mijëra njerëz ishin ende të bllokuar brenda rrënojave, ndërkohë që me dhjetëra të tjerë po shpëtoheshin në çdo minutë.

©Copyright Gazeta SHQIP

---- ----
----
----- ----
-----