Ballina Arti FOTOT e rralla nga Roma: Madhështia e Koloseut, sot dhe 180 vite...

FOTOT e rralla nga Roma: Madhështia e Koloseut, sot dhe 180 vite më parë

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një koleksion i rrallë fotografish që mendohet të jenë ndër më të vjetrat e marra ndonjëherë në Romë janë shfaqur së fundmi në një ankand.

Koleksioni me 78 imazhe daton që nga viti 1840 dhe 1860 dhe janë realizuar nga disa prej fotografëve më pionierë të kohës.

Ato paraqesin zona historike dhe antike të njohura për turistët sot, të tilla si Koloseu dhe shatërvani Trevi.

Këto atraksione turistike thuajse nuk kanë ndryshuar në këto 180 vite që kanë kaluar. (TemA)

---- ----
----
-----
-----