Ballina LifeBizare Fotot e rralla/ Ja si bëhej plazh te Shkëmbi i Kavajës në...

Fotot e rralla/ Ja si bëhej plazh te Shkëmbi i Kavajës në 1970, nga rrobat e banjës te çadrat me çarçafë

104
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Disa jane nostalgjikë, të tjerë nuk e kanë idenë se si pushohej vite më parë. Për të gjithë, shihni më poshtë një galeri fotosh, se si pushohej në verë, të Shkembi i Kavajës, në vitin 1970. 

Fotot i ka publikuar Arkivi Qendror, me këtë shënim:

“Gushti është, përgjithësisht, muaji i pushimeve, plazhit, detit. Mirëpo, disa prej nesh, që ende duhet të ndodhen në punë, ëndërrojnë për pushime, shfletojnë mes fotografive të Fototekës së Arkivit Qendror Shtetëror, dhe risjellin në kujtesë imazhe nga pushimet e dikurshme. Në foto: plazh, Shkëmbi i Kavajës, Durrës, 1970”, shkruan Arkivi Qendror i Shtetit.

---- ---- ----
-----