Ballina Lajme Bota/Rajoni Fotot dramatike/ Vrasja e ushtarëve, ja si e shkatërroi Siria karvanin e...

Fotot dramatike/ Vrasja e ushtarëve, ja si e shkatërroi Siria karvanin e Turqisë (Foto)

151
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shtatë ushtarë turkë dhe një kontraktor privat ushtarak u vranë të premten në periferi të qytetit sirian Saraqib, kur karvani i ushtrisë turke u mendua gabimisht si forca të grupit Hayat Tahrir al-Sham (al-Kaeda) nga ushtria e Sirisë, sipas deklaratave.

Siç shihet forcat siriane arritën të shkaktonin dëme të tilla natën ndaj një karvani në lëvizje dhe kjo është goditje e sofistikuar.

---- ----
-----