Ballina Teknologji FOTOT: BMW prezanton “bishën”, motorin R-18

FOTOT: BMW prezanton “bishën”, motorin R-18

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

BMW ka prezantuar një motor me një dizajn spektakolar. Motori BMW R 18 është rikrijuar nga Dirk Oehlerking dhe ngjan me një mjet që presim ta shohim në filmat e Batmanit dhe jo në rrugë.

Oehlerking ka 35 vite që shndërron motorë, me vizionin e tij të veçantë artistik.

“Motorët e mirë gjithmonë transmetojnë emocion dhe karakter. Janë ekzemplarë të jashtëzakonshëm dhe duan shumë kujdes e vëmendje”, tregon dizenjuesi gjerman.

---- ----
----
----- ----
-----