Ballina Arti FOTOT: Anxhela Peristeri fiton Festivalin e 59, do të përfaqësojë Shqipërinë në...

FOTOT: Anxhela Peristeri fiton Festivalin e 59, do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Anxhela Peristeri është shpallur fituese e Festivalit të 59-të të këngës në Radio Televizionin Shqiptar. Ajo do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion në fillim e vitit të ardhshëm.

Kënga “Karma” ishte me tekst të Olti Currit dhe muzikë të Kledi Behatit, ishte një ndër më të klikuarat në Festivalin e Këngës në kanalin e Radio Televizionit Shqiptar, në YouTube.

Në vend të dytë u rendit  Sardi Struga, me këngën “Ka me t’ba me kajt”, me tekst të vetë Sardit dhe muzikë të Edesa Malçit.

Çmimi i tretë iu dha këngëtares Festina Mejzini, me këngën “Kush je ti dashuri”, me tekst të Jorgo Papingjit dhe muzikë të Flamur Shehut.

Çmimi i dytë iu dha Sardi Strugajt, për këngën “Ka me t’ba me kajt”, me tekst të vetë Sardit dhe muzikë të Edesa Malçit. Çmimi i tretë iu dha këngëtares Festina Mejzini, me këngën “Kush je ti dashuri”, me tekst të Jorgo Papingjit dhe muzikë të Flamur Shehut.

---- ----
----
-----
-----