Ballina Lajme Bota/Rajoni Fotot/ A po shkon Britania drejt izolimit për shkak të koronavirusit?

Fotot/ A po shkon Britania drejt izolimit për shkak të koronavirusit?

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Britaninë e Madhe situata nuk është aspak e qetë. Frika për shkak të koronavirusit është e madhe, dhe kjo ka bërë që aktivitetet sportive të jenë në rrezik për t;’u zhvilluar, shkollat janë mbyllur dhe punonjësit janë dërguar në shtëpi, në mes të frikës dhe konfuzionit në lidhje me rreziqet e udhëtimet në Evropë.

Për shkak të epidemisë kanë humbur jetën 2700 persona si dhe janë infektuar 80 mijë të tjerë.

Shtimi i rasteve të reja në Evropë ka shtuar frikën në Britaninë e madhe.

Ndërsa Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje që të vazhdojnë mësimin, deri tani mbi 30 shkolla janë mbyllur në vend.

160 britanikë ndodhen në Tenerife të Spanjës në karantinë e nuk dihet kur do të kthehen.

Takimi i regjit midis Irlandës dhe Italisë në Dublin është shtyrë, ndërsa në Angli sfidat vazhdojnë. Por nuk dihet për sa kohë.

---- ----
----
-----
-----