Ballina LifeBizare FOTOLAJM/ Mahnitëse! Jetë e re “çel” në hyrjen e Gjirokastrës

FOTOLAJM/ Mahnitëse! Jetë e re “çel” në hyrjen e Gjirokastrës

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Këto foto janë realizuar mëngjesin e datës 26.05.2019, ku mes cicërimave të pandërprera të harabelit spanjoll (Passer hispaniolensis) i vendosur në koloni në folenë e lejlekut (Ciconia ciconia), çelën 4 zogjtë e këtij të fundit!

Atë mëngjes edhe kalimtarët e familjarizuar me lejlekët në liqenin e Viroit ishin të lumtur për atë çka ndodhi në fole.

Të vegjëlve do u duhen 58-64 ditë për të nisur fluturimin, pasi në gusht dhe shtator do të fillojnë fluturimin për të kaluar dimrin në Afrikë dhe për tu rikthyer pranverën e ardhshme në Gjirokastër.

---- ---- ----
-----