Ballina Lajme Bota/Rajoni FOTO/ Tornado nuk kursen asgjë, pamjet që tregojnë shkatërrimet në SHBA

FOTO/ Tornado nuk kursen asgjë, pamjet që tregojnë shkatërrimet në SHBA

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tornadot kanë goditur Tennessee (SHBA) dje në mëngjes duke lënë të paktën 24 njerëz të vdekur, më shumë se 150 të shtruar në spital dhe mijëra banorë pa energji elektrike. 70 persona të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Sipas mediave të huaja, një nga stuhitë masive përfshiu qytetin Nashville, duke ndërprerë energjinë elektrike dhe duke dëmtuar së paku 50 ndërtesa.

“Nata e kaluar na kujtoi se sa e brishtë është jeta”, tha kryetari i bashkisë së Nashville, John Cooper në një konferencë shtypi.

Besohet se numri i të vdekurve mund të vazhdojë të rritet, ndërsa autoritetet vijojnë kërkimet.

---- ----
----
-----
-----