Ballina Lajme Bota/Rajoni FOTO/ Si duket spitali në Kinë 4 ditë pas nisjes së punës

FOTO/ Si duket spitali në Kinë 4 ditë pas nisjes së punës

107
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kina ka nisur ndërtimin e spitalit me një mijë shtretër, për të trajtuar personat e prekur nga koronavirusi.

Spitali, i cili është vendosur në qyteti kinez Wuhan do të ngrihet në kohë rekord. Kur kanë kaluar vetëm 4 ditë nga nisja e punës, pamjet tregojnë qartë se janë hedhur themelet dhe shumë shpejt pritet të jetë gati.

Deri më tani, virusi ka vrarë 81 njerëz në Kinë dhe ka infektuar më shumë se 2800 të tjerë.  Shumica e rasteve ndodhen në qytetin qendror kinez, Wuhan, ku besohet se ka origjinën virusi.

---- ----
----
-----
-----