Ballina Lajme Bota/Rajoni Foto nga vende të ndryshme, si e ka ndarë botën koronavirusi

Foto nga vende të ndryshme, si e ka ndarë botën koronavirusi

54
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në vende të ndryshme të botës qytetarët kanë zakon që kur takohen me dikë në rrugë t’i shtrëngojnë duart e në disa tjera edhe të përqafohen dhe puthen, mirëpo nga shfaqja e coronavirusit në Kinë që me shpejtësi të madhe u përhap në vende tjera, ka bërë që kjo praktikë të ndërpritet, të paktën derisa të kalojë kjo krizë.

Fotografitë e publikuara më poshtë tregojnë më së miri se si po respektohet kjo direktivë nga vende të ndryshme të botës, madje edhe në institucione shtetërore nëpër familje, objekte fetare e deri te radhët e gjata të pritjes para marketeve.

----- ----