Ballina Lajme Bota/Rajoni FOTO/ Momenti i tmerrshëm, ja si hiena shqyen antilopën

FOTO/ Momenti i tmerrshëm, ja si hiena shqyen antilopën

93
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një hienë është fotografuar duke copëtuar një antilopë të egër afrikane, në një sulm të përgjakshëm dhe të egër.

Skena e tmerrshme është regjistruar në Kenia, ku shihet sesi hyena sulmon, tërheq zvarrë dhe më pasi i nxjerr organet jashtë trupit.

----

Fotografitë brutale u kapën nga fotografi norvegjez i jetës së egër, Tom Dyring, 71 vjeç, në një udhëtim të fundit në Maasai Mara në Kenia.

----- ----