Ballina Lajme Bota/Rajoni FOTO/ Brenda helikopterit 29-vjeçar ‘Mamba Chopper’, aty ku gjeti vdekjen Kobe Bryant

FOTO/ Brenda helikopterit 29-vjeçar ‘Mamba Chopper’, aty ku gjeti vdekjen Kobe Bryant

124
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Helikopteri më të cilën gjeti vdekjen Kobe Bryant është identifikuar si “Sikorsky S-76B”, ndryshe i njohur ‘Mamba Chopper’.

Legjenda e basketbollit humbi jetën së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare Gianna dhe shtatë persona të tjerë.

Ndërkohë, janë publikuar pamjet e helikopterit në të cilën ndërruan jetë nëntë persona e që është i vjetër 29 vite.

Ai ishte nën pronësi të Bryant, derisa vetë legjenda i kishte lënë edhe nofkën ‘Mamba Chopper’.

Sipas The Washington Post, 41-vjeçari e kishte përdorur gjithnjë atë për të shkuar në ndeshjet e tij që prej prillit të vitit 2016.

---- ----
----
-----
-----