Ballina LifeBizare FOTO/ 20 kështjellat më të bukura, ja mrekullia që ofrojnë

FOTO/ 20 kështjellat më të bukura, ja mrekullia që ofrojnë

43
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sa herë na është dashur të udhëtojmë në vende të ndryshe, në botë padyshim që kështjellat kanë pasur pamjen e tyre tërheqëse. Madje ka shumë prej nesh, që na bëjnë të mendojmë se në shumë raste, ato janë më të bukurat, por “gara” vijon.

Kështjellat janë vendet më joshëse ku ka rrjedhur e gjithë historia njerëzore. Nëpër ato mure kanë ndodhur dramat më të mëdha apo ngjarjet më të rëndësishme historike.

Arkitektura mahnitëse e shfaqur në kështjella ndez mistiken dhe legjendaren në të njëjtën kohë.

Kështjellat gjithashtu ndezin imagjinatën tonë duke sjellë vizione të kalorësve të kohëve të fundit në ndriçimin e armaturave,  mbretëreshave e mbretërve të fuqishëm të kohës. CNN ka bërë një publikim të disa prej kështjellave më të bukura.

©Copyright Gazeta SHQIP

---- ----
----
----- ----
-----