Ballina Lajme Bota/Rajoni Forcat Speciale shqiptare të afta për të marrë pjesë në operacione speciale

Forcat Speciale shqiptare të afta për të marrë pjesë në operacione speciale

37
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ministrja e Mbrojtjes në Qeverinë e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka thënë se Forcat Speciale shqiptare treguan se janë të afta për të marrë pjesë në operacione speciale bashkë me kolegët e tyre amerikanë.

“Për më shumë se 1 javë, dy avionë “MC-130J Commando II” të Krahut të Operacioneve Speciale ajrore amerikane fluturuan në hapësirën ajrore shqiptare dhe përdorën bazat e Rinasit dhe Kuçovës, duke shënuar te kjo e fundit, uljen e parë në 20 vite të avionëve me të tilla përmasa”, ka shkruar ajo në Facebook.

---- ----
-----