Ballina Sport Fitore për Gegën, Kukësi merr tre pikët e para në kampionat. Teuta...

Fitore për Gegën, Kukësi merr tre pikët e para në kampionat. Teuta dhe Vllaznia ndajnë pikët

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kukësi ka marrë fitoren e parë në këtë kampionat, duke mposhtur ekipin e Laçit me rezultatin 1-0.

Një fitore që shkon për trajneri  Skënder Gega, i cili po kalon momente të veshtira pasi po lufton me koronavirusin, ku sot ka udhëtuar drejt Turqisë për kurim më të specializuar.

Autori i golit për kuksianët ishte sulmuesi Agim Ibrahimi, që i dha suksesin e parë ekipit të tij.

Një humbje e rëndë për Laçin që dhe pse shihej si një ekip pretendent në fillim të sezonit, ende nuk po arrin që të marrë rezultatet e duhura.

Ndërkohë, në takimin tjetër mes Teutës dhe Vllaznisë nuk pati fitues.

Takimi i luajtur në “Niko Dovana” u mbyll me rezultatin e bardhë 0-0 me të dyja ekipet që marrin nga një pikë.

Pas këtij barazimi Vllanzia vijon të qëndrojë në krye të renditjes me 10 pikë. (TemA)

---- ----
----
-----
-----