Ballina AKTUALE Fillon rregullimi i oborrit në shkollën fillore “Naim Frashëri”

Fillon rregullimi i oborrit në shkollën fillore “Naim Frashëri”

133
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot ka filluar rregullimi i oborrit të shkollës fillore “Naim Frashëri” në Bujanoc, ka njoftuar zv.kryetari i komunës të Bujanocit, Shqiprim Musliu.

Me rishikim të buxhetit gjatë muajit shtator, këshilltari i kuvendit komunal Nevzad Lutfiu, nga rradhët e LPD-së, kishte propozuar rregullimin e oborrit të shkollës fillore “Naim Frashëri” në Bujanoc, këshilltarët e Kuvendit komunal të Bujanocit kishin aprovuar propozimin e Nevzad Lutfiut, për asfaltimin e oborrit të shkollës fillore “Naim Frashëri” në Bujanoc, si projket me urgjencë për përmirësimin e kushteve të nxënësve të kësaj shkolle. Projekti në fjalë ka kushtuar 1.700.000 dinarë me TVSh, dhe punëkryes është kompania “Saba Bellça”.

Sot ka filluar rregullimi i oborrit të shkollës fillore "Naim Frashëri" në Bujanoc. Kushtet e mira për nxënësit tanë…

Posted by Shqiprim Musliu on E enjte, 24 Dhjetor 2020
---- ----
----
-----
-----