Ballina Lajme nacionale Filipçe: Ora policore mund të zgjatet, orari i restoraneve do të shkurtohet

Filipçe: Ora policore mund të zgjatet, orari i restoraneve do të shkurtohet

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Shkup, 19 mars – Masa të reja restriktive mund të jetë rritja e orës policore dhe shkurtimi i oratit të objekteve hotilerike. Kështu ka deklaruar ministri i shëndetësisë Venko Filpçe në një deklaratë për media.

Ai tha se për momentin nuk ka restrikcione shtesë dhe se këto masa janë të mjaftueshme. Sipas tij numri i të infektuarve është më i vogël, gjegjësisht nën 1000.

“Ora policore do të jep rezultat deri në fund të javës, gjegjësisht dy javë pas fillimit të zbatimit. Hapa tjerë mund të jenë rritje të orës policore dhe shkurtimit të punës të objekteve hotilerike”, tha Filipçe.

The post Filipçe: Ora policore mund të zgjatet, orari i restoraneve do të shkurtohet appeared first on KOHA.

---- ----
-----