Ballina Lajme nacionale Festë e madhe me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës

Festë e madhe me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kosova sot po e shënon 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e trupave të NATO-s.

Ky përvjetor historik i Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me të cilët ndajmë vlerat e paqes, lirisë dhe demokracisë.

Njëkohësisht Kosova nderon të kaluarën dhe vizionin për paqe të qëndrueshme.

Ish Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish Sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright do t’i bashkëngjitet popullit të Kosovës në shënimin e 20 viteve të lirisë, dhe do të mbajnë fjalim në Tubimin Qendror për Shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë.

Po ashtu, sot në ketë pervjetor do të marr pjesë edhe ish komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan Wesley Clark.

---- ---- ----
-----