Ballina Lajme nacionale Festa e pavarësisë bën bashkë Metën, Ramën dhe Ruçin në Vlorë

Festa e pavarësisë bën bashkë Metën, Ramën dhe Ruçin në Vlorë

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Festa e flamurit ka bërë bashkë presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën dhe kryeministrin, Edi Rama në Vlorë.

Ata së bashku me kryeparlamentarin Gramoz Ruçin kanë bërë nderime dhe kanë vënë kurora me lule.

Por edhe në këtë ditë nuk janë shmangur tensionet politike ku presidenti Meta zgjedhoi pas ceremonisë të largohet nga drejtimi i kundërt me kryeministrin.

Po ashtu i pranishëm ka qenë edhe kryetari i bashkisë Vlorës, Dritan Leli.

Rama në një prononcim të shkurtër për gazetarët tha se i uron festën Hashim Thaçitit dhe gjithë luftëtarve të tjerë të UÇK-së që nuk janë në Shqipëri.

The post Festa e pavarësisë bën bashkë Metën, Ramën dhe Ruçin në Vlorë appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----