Ballina LifeBizare Ferrari prezanton dy supermakinat spider V8 dhe V12!

Ferrari prezanton dy supermakinat spider V8 dhe V12!

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Hekuri rrihet sa është i nxehtë, dhe Ferrari, ende pa u shuar dritat e projektorëve të triumfit në Monza, nxitoi të prezantonte dy mrekullitë e vet të të fundit: F8 Spider me motor i GTS me motor V12.

Prezantimi u dy supermakinave të reja plotëson “Universin Ferrari”, ekspozita që përgjatë të gjithë shtatorit do t`i lejojë adhuruesve të tij të zhyten në historinë e brend-it.

Këtë vit, Ferrari feston 90 vjetorin dhe eventi në selinë historike nis nga bota e garave- zemra pulsuese e il Cavallino, me SF90 fituesen në Monza, në qendër të sallës. Portat e “Universit Ferrari” do të çelen sërish në fundjavë dhe vizitat, do të mund të prenotohen online.

---- ----
----
----- ----
-----