Ballina AKTUALE Fëmijët pastrojnë rrugën Nesalc-Verban

Fëmijët pastrojnë rrugën Nesalc-Verban

350
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Fëmijët e fshatit Nesalc, janë detyruar ta pastrojnë rrugën e cila po përdoret si deponi, rruga e cila lidh fshatin Nesalc dhe Verban.

Sipas banorëve dhe frekuentuesve të kësaj rruge, fëmijë e të rritur janë detyruar ta pastrojnë rrugën në fjalë, pasi ata i kanë bërë thirrje organeve komunale për ta pastruar, e të cilat deri më sot nuk kan marrë asnjë hap për ta zgjidhur problemin e për ta pastruar rrugën në fjalë.

Ata ankohen se po anashkalohen nga pushteti lokal sa i përket kësaj çështje, e kërkojnë që herace të tjera të ndërrmarin aksione.

---- ----
----
-----
-----