Ballina Shëndetësi Fëmija që është rritur pa konsumuar sheqerna, ja se si ka ndikuar

Fëmija që është rritur pa konsumuar sheqerna, ja se si ka ndikuar

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është e qartë që shoqëria jonë e sotme ka një problem të madh sa i përket varësisë ndaj sheqernave. Prandaj, a është e pamundur të mendohet se mund ti rrisim fëmijët tanë pa sheqerna?

Merrni shembull këtë fëmijë, Grace Coope, e cila është rritur pa konsumuar sheqer. Nëna e saj, Shan, ka ndjekur një diet të posaçme të quajtur Paleo diet. Sheqernat e rafinuar, konkretisht ushqimet e përpunuara nuk kanë qenë pjesë e dietës së Grace, raporton “The Healthy Soul”.

Nëna e saj tregon se përgjatë këtyre viteve, ajo vetëm një herë është sëmurë, edhe ajo madje kishte qenë një ftohje e lehtë, kështu që kjo mënyrë e ushqyerit duket se ka funksionuar shumë mirë për vajzën e saj, transmenton lajmi.net.

Kryesisht kjo diet ka përfshirë ushqime si: vezë në vaj të kokosit, patate të ëmbla, karota, patate, brokoli, dhe avokado.

Ju mund ta ndjekni Shan në instagram e cila ndan mënyrën e jetësës së saj dhe vjazës së saj, linkun e gjeni më poshtë.

https://www.instagram.com/p/BnN3RedFS1m/?utm_source=ig_web_copy_link

Shan, shton se ajo nuk do ia imponojë gjithmonë këtë mënyrë të ushqyerjes vajzës se saj, ajo është e lirë kur të rritet të zgjedh mënyrën e vet të jetesës dhe ushqyerjes. /Lajmi.net/

---- ---- ----
-----