Ballina Sport Federata Franceze e Futbollit publikon listen per Shqiperine, mungon Pogba

Federata Franceze e Futbollit publikon listen per Shqiperine, mungon Pogba

7
SHPËRNDAJE

Federata Franceze e Futbollit ka publikuar listën e futbollistëve që do të jenë në dispozicion të trajnerit Didier Deschamps për dy eliminatoret e fundit të Euro 2020, me Moldavinë, në Paris, më 14 nëntor, dhe me Shqipërinë në “Arena Kombëtare” më 17 nëntor.

Rikthehet te kampionët e botës, pasi mungoi mungoi në sfidat e shtatorit dhe tetorit, Kylian Mbappe, por mbetet jashtë Paul Pogba, që ka probleme fizike. Nuk ka marrë ftesë por për arsye dëmtimi portieri Hugo Lloris, me rolin e titullarit që i mbetet Areolas.

Janë plot 6 sulmues të ftuar nga Deschamp për këto dy ndeshje, çka tregon qëllimin e qartë të trajnerit francez për lojë sulmuese.

The post Federata Franceze e Futbollit publikon listen per Shqiperine, mungon Pogba appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.